Mevsim Geçişlerinde Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mevsim Geçişlerinde Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğanın hızla renk ve şekil değiştirdiği günlerdeyiz. Her mevsim geçişinde olduğu gibi vücudumuzun her bir hücresi de karşıladığı yeni mevsime alışmaya, ayak uydurmaya çalışıyor. Elbette ki saçlarımız da…

Mevsim geçişlerinin saçlarımız için dikkat edilmesi gereken süreçler olduğunun hepimiz farkındayızdır ancak uzmanlar özellikle sonbahar (Eylül-Ekim) ve ilkbahar (Mart-Nisan) geçişlerinde saç derimizin ve saçlarımızın ekstra özene ihtiyaç duyduğunun altını çiziyor. Mevsim geçişlerinde saç dökülmeleri, saç yıpranmaları ve yoğun kepeklenme gibi saçlarımızın sağlığını olumsuz etkileyen problemlerin sebeplerini ve bunları en aza indirmenin yollarını bu yazımızda paylaşıyoruz.

Mevsim Geçişlerinde Saç Dökülmesi Kâbusunuz Olmasın

Bugünlerde sonbaharın tüm etkilerini gerek cildimizde gerek saçlarımızda hissediyoruz. Belli bir oranda saç dökülmesinin, saçın yaşam döngüsünün normal bir süreci olduğunu da biliyoruz. Ancak hiçbirimiz her gün avuçlarımızda tutam tutam saç tellerimizi görmek istemeyiz. Kadınların erkeklerden çok daha fazla yaşadığı saç dökülmesi problemi, bir yerden sonra yoğun kaygıya ve özgüven problemine sebep olabiliyor. Bu yüzden saç dökülmesine karşı şampuan ve saç bakım serumu kullanmak; özellikle mevsim geçişlerinde, daha önem kazanıyor.

Saçlarımız yapısına, yaşadığımız bölgenin iklim şartlarına ve hatta beslenme şeklimize göre de artabilen saç dökülmesi problemine karşı, gerekli vitamin ve mineralleri ihmal etmemeliyiz. Feeluxo Saç Dökülmesine Karşı Şampuanın içeriğindeki tarçın özleri saçlarımıza gereken bakımı yaparken saçlarımızın sağlıkla uzamasını sağlıyor. Kuru, yıpranmış ve sağlıksız görünen saçların nem ve pH dengesini korurken saç derisine de gereken özeni gösteriyor. Tarçın özlerinin sahip olduğu tüm vitamin ve mineralleri saçlarımızla buluşturan Feeluxo Saç Dökülmesine Karşı Şampuan ile saçlarımızın ihtiyaç duyduğu; kalsiyum, magnezyum, demir ve potasyum mineralleri ile saçlarımızın sağlığı için kritik öneme sahip A, C, E ve K vitaminlerini sağlıyor. Saç derisinde kepeklenme, saç köklerinde güçsüzleşme gibi problemlerin de önüne geçiyor.

Koparak Dökülen Saçlara Elveda

Saçlarımızın sağlığı için saç dökülmesine karşı doğal içerikli şampuan kullanmak yapmamız gerekenlerin başında geliyor ancak bu tek başına yeterli değil. Saçlarınızı çok sıcak suyla durulamak da kaçınmanız gereken bir başka önemli detay. Feeluxo Saç Dökülmesine Karşı Şampuan ile saçlarınızı yıkadıktan sonra ılık suyla saçlarınızı durulamanız, saçlarınızın sağlığı için atlanmaması gereken bir ayrıntı.

Saçlarınızın koparak dökülmemesi, ihtiyacı olan esnekliğe kavuşabilmesi, sağlıkla uzaması ve kepek probleminden tamamen uzaklaşması için probiyotiklere de ihtiyacı bulunuyor. Feeluxo Saç Dökülmesine Karşı Şampuanı kullandıktan sonra her saç tipine ve günlük kullanıma uygun Feeluxo Saç Canlandırıcı Serum ile saçlarınıza bakım yaptıktan ve Feeluxo Saç Canlandırıcı Serumu sekiz saat boyunca saç derinizle temas ettirdikten sonra farkı fark edeceksiniz. Dünyanın ilk ve tek probiyotik içerikli saç bakım serumu Feeluxo Saç Canlandırıcı Serumkarabiber tohumu, nar özü ve ginseng gibi sahip olduğu bileşenlerle saçlarınız için gerekli nemi, esnekliği ve sağlığı size sunacak. Geriye kalan tek şey, saçlarınıza yıpratıcı işlemleri sıklıkla uygulamamanız olacak. Özellikle mevsim geçişlerinde yıpranmaya daha da müsait hale gelen saçlarımızı yoğun sıcaklığa maruz bırakmamamız gerekiyor. Saç düzleştirici ve saç maşası kullanımınızı azaltarak, iyi beslenerek ve saçınızı doğal ürünlerle yıkayıp ılık suyla duruladıktan sonra saçlarınızdaki değişime siz bile inanamayacaksınız.

Doğanın Mucizeleri ile Saçlarınızı Mutlu Edin

Feeluxo’nun tamamı organik bileşenlerden oluşan saç bakım ürünleri ile kökten uca saçlarınızı besleyebilir, içeriğindeki onlarca farklı doğal öz sayesinde saç dökülmesine, kepeklenmeye, yıpranmış, hacimsiz ve sağlıksız görünen saçlara elveda diyebilirsiniz. Sağlıkla uzayan, dolgun, esnek ve nem dengesi sağlanmış saçlarınız ile yalnızca sonbahara değil her mevsime %100 hazır hissedebilirsiniz.

Feeluxo Saç Dökülmesine Karşı Şampuan ve Feeluxo Saç Canlandırıcı Serum sayesinde hem saçlarınız hem siz mutluluk ve sağlıkla buluşacaksınız.

 

 

 

RELATED ARTICLES