Saçlarınıza Sihirli Bir Dokunuş: Tarçın

Saçlarınıza Sihirli Bir Dokunuş: Tarçın

“Saçlarınız için bunları biliyor musunuz?” serimizin bu haftaki yazısında lezzeti ve kokusu kadar faydalarıyla da tüm dünyada adından söz ettiren tarçından bahsedeceğiz. Hem geleneksel hem alternatif tıp için yüz yıllardır kullanılan tarçın; saç bakımında da gayet etkili ve doğal özlerden oluşması, her saç tipine fayda sağlaması sebebiyle sürekli kullanımı mümkün kılmaktadır. Haydi gelin tarçının saçlarımıza nasıl mucizevi faydalar sağladığını hep birlikte öğrenelim.

Saç Dökülmesine Karşı Doğal Çözüm

Sayısız yararları bulunan tarçın; özellikle cilt sağlığımız ve saçlarımız için ihtiyaç duyduğumuz pek çok bileşen içermektedir. Sahip olduğu zengin mineraller sayesinde saç dökülmesine karşı önemli bir koruyucu sayılmaktadır. Yeni saç oluşumunu da destekleyen yapısıyla tarçın özlü saç bakım ürünleri, saça dayanıklılık kazandırarak saç derisinin ve köklerinin ihtiyacı olan dengeyi sağlar.

Pek çok hastalığın ve yaşlanmaya bağlı sorunların başlıca sebeplerinden serbest radikalleri ve çeşitli enfeksiyon risklerini engelleyerek cilde ve saça canlılık vermesinin yanı sıra saç köklerini güçlenmesini de tarçının benzersiz özelliklerindendir. Bu yönleriyle tarçın; saç dökülmesine karşı geliştirilen tüm saç bakım ürünlerinin, saç bakım serumlarının ve dökülme karşıtı şampuanların vazgeçilmezi haline gelmiştir.

Özgüvenin Kilit Noktası: Sağlıklı Saçlar

Saçlarımızın sağlığı; çocuk- yetişkin, kadın- erkek fark etmeksizin yaşam kalitemizin ve kişisel bakımımızın vazgeçilmez bir parçasını oluşturmaktadır. Saçlarımızın bakımı, sağlığı, canlı ve parlak görüntüsü; özgüvenimiz adına da kritik bir konudur.

Araştırmalara göre insanların %50’si kepek sorunuyla mücadele etmekte, uzun süreli kepek probleminin yarattığı rahatsızlık zamanla psikolojik problemlere sebep olmaktadır. Kırık, yıpranmış ve cansız görünen saçlar ile enfeksiyonlara bağlı deri döküntüleri gibi basit görünen, ancak kişilerin öz güvenlerini olumsuz yönde etkileyen sorunlarla baş etmede tarçın; her kullanımda adeta sihirli bir değnek gibi saçlarımıza dokunan bir mucize etkisindedir. Tarçın sayesinde saçlarımız; kökten uca pırıl pırıl bir görüntüye sahip olurken dökülmelerine karşı korunmakta ve özgüvenimiz, en yüksek seviyeye ulaşmaktadır.

Tarçının Antioksidan Etkisiyle Saçlarınız Nefes Alacak

Sahip olduğu doğal özellikleriyle tüm vücudumuza sağlık aşılayan tarçın, aynı zamanda doğal bir antioksidandır. Yirminin üzerinde baharat arasında yapılan araştırmalarda, en çok antioksidana sahip baharatın tarçın olduğu kanıtlanmıştır. Bu mucizevi baharat, içeriğinde bulunan polifenol ve fenolik asit gibi bileşenler ile serbest radikallerin oluşumunu engeller gerek deride gerekse saçlarımızda yaşlanmayı geciktirerek genç ve sağlıklı hücrelerin oluşumunu hızlandırır.

Bağışıklık sistemini güçlendirmesi, cildi ve saçları nemlendirmesi ile saçlarımızın daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasına, yeni saç hücrelerinin oluşumuna ve var olan saç tellerinin kalınlaşmasına destek olmaktadır.  Bu özellikleriyle saç çıkaran serum ve şampuanların içeriğinde de mutlaka yer bulmaktadır. Saçın beslenmesi ve sağlıklı kalması için ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri barındıran ve doğanın mucizelerinden sayılan bu faydalı bitki, hoş kokusuyla da beğenilmektedir.

Feeluxo Saç Bakım Ürünleri ile Saçlarınız Sağlık Buluyor

Feeluxo’nun tarçın özlü şampuan ve serumları sayesinde tarçının saç bakımında sunduğu tüm faydaları bir arada bulmak ve sağlıklı saçlara sahip olmak artık hayal değil. Saç dökülmesine karşı Feeluxo tarçın özlü şampuan ve saç dökülmesine karşı birebir etki gösteren tarçın özlü Feeluxo serum ile saç derisinde kepek oluşumu sonlanır, güçlü ve sağlıklı saçların çıkma hızı artar.

Yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarından, kış mevsiminin ise soğuk ve kuru havasından saçları korur; güçsüzleşip kırılmaya meyilli saçları besleyerek canlı, parlak ve güzel görünen saçlara sahip olmamızı sağlar. Feeluxo’nun %100 doğal tarçın özleriyle hazırlanmış saç bakım ürünleri saçı kökten uca beslerken saç derisini de pürüzsüz hale getirir.

Saçınıza masaj yaparak uygulayacağınız ve günlük kullanıma uygun Feeluxo saç dökülmesine karşı tarçın özlü şampuan ve haftada bir-iki defa uygulayacağınız tarçın özlü saç bakım serumu ile saç dökülmelerinin, kepek oluşumunun ve kırıkların önüne geçeceksiniz. Bakımlı görünümünüz, sağlıklı ve hacimli saçlarınızla kendinizi çok daha öz güvenli hissedeceksiniz. Tüm saç tiplerine uygun Feeluxo saç bakım ürünleriyle saçlarınızı sağlıkla buluşturmak için siz de web sitemize üye olabilir ya da destek@feeluxo.com e-posta adresinden bize ulaşarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Feeluxo; size değer verir, saçlarınıza özen gösterir.

 

 

RELATED ARTICLES